Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentácia

Martin Porubjak, Martin Huba: Tančiareň

Tančiareň
Tanec slovenskými dejinami dvadsiateho storočia. Na námet predstavenia divadla Theatre du Campagnol „Le Bal" režiséra Jeana-Clauda Penchenata napísali M. Huba a M. Porubjak.


Žiadne predstavenia.

Premiéra: 7. a 8. apríla 2001 v DPOH

Réžia: Martin Huba
Dramaturgia: Martin Porubjak
Scéna: Juraj Fábry
Kostýmy: Milan Čorba
Hudobná spolupráca: Leoš Komárek
Choreografia: Libor Vaculík
Pohybová spolupráca: Juraj Letenay
Asistentka choreografie: Rozália Zmeková
Svetelný dizajn: Michal Vajdička, ako hosť
Účinkujúci: Silvia Miháliková, ako hosť, Alexander Cattarino, ako hosť, Zuzana Kanócz, ako hosť, Nina Magálová, ako hosť, Barbora Švidraňová, ako hosť, Milan Bahul, ako hosť, Branislav Bystriansky, Gabriela Dzuríková, Ján Gallovič, Martin Huba, Ladislav Chudík, Vladimír Kobielsky, ako hosť, Ondrej Kovaľ, Ivana Kuxová, Kamila Magálová, Tomáš Maštalír, Vladimír Obšil, Juraj Slezáček, ako hosť, Emília Vášáryová, Lukáš Latinák, ako hosť, Pavel Moisés, ako hosť, Eva Sakálová, ako hosť, Ladislav Cibulka, ako hosť, P. Staroňová, poslucháčka VŠMU, Tomáš Seidmann, ako hosť, Daniel Ratimorský, ako hosť, Martin Šalacha, ako hosť, Klára Kobielska, Maria Kobielska

Tanec slovenskými dejinami dvadsiateho storočia. Na námet predstavenia divadla Théâtre du Campagnol „Le Bal" režiséra Jeana-Clauda Penchenata napísali M. Huba a M. Porubjak. Tanečný lokál – miesto, kde sa schádzajú ľudia, ktorí hľadajú partnerov. Z osamelých jednotlivcov sa stávajú dvojice, z ľudí ešte nedávno cudzích partneri a milenci. Vonku sa menia pomery a striedajú režimy, krajinu valcujú veľké dejiny, preženie sa ňou smršť svetovej vojny, komunistický prevrat, nádejná jar roku 1968, bratská okupácia, husákovská normalizácia, november 1989 i rozpad Československa. Len tí osamelí tanečníci na parkete zostávajú stále rovnakí – so svojimi ľudskými túžbami, svojou smiešnosťou a s nesplnenými snami.

Inscenácia získala cenu Dosky 2001 v kategórii Najlepšia inscenácia, Objav sezóny (Ivana Kuxová) a Najlepšia réžia sezóny 2000/2001.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 30 minút s prestávkou


Tančiareň

Tančiareň

Martin Huba – Martin Porubjak: TANČIAREŇ

Newsletter

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

Žiadne predstavenia.

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,36%

záleží od titulu predstavenia
23,54%

podľa ceny (drahé nekupujem)
25,96%

zaobídem sa i bez nich
23,14%

Počet hlasujúcich: 60169