Úvod

Ruské denníky
činohra
činohra
Premiéra,
nová budova SND - Sála činohry
V predaji
dnes o 19.00h
Leni
činohra
činohra, nová budova SND, Štúdio
nová budova SND - Štúdio
V predaji
23.04. o 19.00h
Čarovná flauta
opera
opera
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
24.04. o 19.00h
O čarovnej flaute a iných kúzlach
opera
opera
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
25.04. o 11.00h
Tulák Chaplin
balet
balet
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
26.04. o 19.00h
Beatles go Baroque
balet
balet
historická budova SND
V predaji
04.05. o 19.00h

Aktuality

Vážení návštevníci,

So zármutkom sme prijali správu, že včera, v nedeľu 14. apríla, nás opustil náš stály spolupracovník Dr. Jaroslav Blaho.

VEĽKONOČNÉ SVIATKY

Veľký piatok 19. 4. 2019 deň pracovného pokoja


historická budova SND ZATVORENÉ

Koncom apríla uplynie dvadsať rokov od úmrtia jednej z najvýraznejších osobností slovenskej opernej réžie Branislava Krišku (7. 1. 1931 – 30. 4. 1999).

„Ondrej Malachovský sprevádzal nové generácie sólistov ako stálica.

Nezabudnuteľný hlas, výraz, náboj a zjav. Práve 23. apríla by sa dožil významného jubilea Jozef Adamovič, člen Činohry SND v rokoch 1960 až 1991.

Oslávil by 75 rokov. A iste by okolo neho stáli zástupy gratulantov. Jeho priatelia, študenti a diváci.

Herec Jozef Kroner (20. 3. 1924 – 12. 3.

Predhistória nového Mestského divadla v Prešporku sa začala písať v roku 1879.

Pár poznámok k Hoffmannovým poviedkam

Aktuálny ročník medzinárodného festivalu SND Eurokontext.sk je zameraný na činohru a nesie podtitul Limity. Limity pozitívne i negatívne.

Ruskými denníkmi sa režisér Roman Polák vracia k jednej zo základných dramaturgických línií svojej režisérskej tvorby – k inscenovaniu diel ruskej klasiky.

Sólovou inscenáciou BRODSKY/BARYSHNIKOV v réžii významného lotyšského tvorcu Alvisa Hermanisa sa po prvý raz na Slovensku predstavil jeden z najvýznamnejších svetových umelcov, tanečná ikon

Rok 1979 sa spája s vaším rozhodnutím začať študovať tanec na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave. Venovali ste sa predtým tancu alebo ste mali aj iné záľuby?

Nové pôvodné dielo o legende čiernobieleho plátna a jednej z najvýznamnejších umeleckých osobností 20.

Fanfárové koncerty sú ďalšou novinkou Opery SND.

Už šiestu divadelnú sezónu sa vám dostáva do rúk náš Portál – mesačník, v ktorom vás radi informujeme o tom, čo chystajú umelecké súbory, o osobnostiach, ktoré pôsobia v SND, o divadelnom dianí.

Od roku 1962 si 27. marca pripomíname Svetový deň divadla, ktorý rok predtým vyhlásil Medzinárodný divadelný inštitút (ITI).

Mimoriadne úspešný Galakoncert pre život
 

Peter Zagar patrí medzi popredných slovenských skladateľov strednej generácie. Študoval na Hudobnej fakulte VŠMU v Bratislave u Ivana Hrušovského.

Prvoaprílové koncerty sa dnes síce sporadicky, ale predsa len sa objavujú aj na scénach s veľmi závažným umeleckým poslaním.

Scénický a kostýmový výtvarník Juraj Kuchárek (1984) patrí k najvýraznejším tvorcom svojej generácie. Absolvoval štúdium na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

V rámci línie Dobrodružnej dramaturgie Činohra SND ponúka priestor hosťujúcim mladým tvorcom a nezávislým zoskupeniam.

Prečo je dobré organizovať medzinárodný divadelný festival? K čomu nám pomohol takýto festival? Možno zvláštna otázka v úvode článku, ktorý nie je ešte o festivale, ale dôležitá.

S režisérom Ondrom Spišákom sme už roky „pokukovali“ po dobrých tituloch spisovateľov a dramatikov z Izraela.

Čo robiť, keď sa vzdelanie, po ktorom človek celý život túži, stane biľagom? Keď sa vedomosti stanú nástrojom ovládania a utláčania? Keď je človek podozrivý už len tým, že nosí okuliare?

„Môj národ nepotrebuje moje telo, ale moja duša sa mu ešte zíde,“ napísal básnik Josif Brodskij v liste Leonidovi Brežnevovi, keď v roku 1972 musel pod nátlakom ideologickej moci požiadať o

Balet SND uvádza exkluzívne hosťovanie ikony svetového tanca Michaila Baryšnikova. Predstaví sa – historicky po prvý raz na Slovensku – v sólovej inscenácii BRODSKY/BARYSHNIKOV.

Tvorcovia Carl Davis, Daniel de Andrade, Mark Bailey, Patricia Doyle už čoskoro predstavia novú pôvodnú baletnú inscenáciu Tulák Chaplin.

Činohra SND pripravuje premiéru Rachmanovovej Ruských denníkov v dramatizácii a réžii Romana Poláka na 30. marca 2019.

Opera SND sa neraz prezentovala okrem zaujímavých inscenácií aj početnými koncertmi.

Charlie Chaplin je dodnes najväčšou ikonou strieborného plátna a jedným z najslávnejších osobností Hollywoodua na jeho prvenstve sa nič nezmenilo ani sto rokov od jeho prvého filmu.

Marec sa v Balete SND nesie v znamení dvoch vrcholných udalostí sezóny. Okrem svetovej premiéry inscenácie Tulák Chaplin uvádzame 21. a 22.

Svet divadla vo svetlách rámp a vôňa zákulisia, neopakovateľné okamihy, povznášajúci potlesk a uznanie, ale aj samota hotelových izieb počas prípravy inscenácií v zahraničí.

Efe Kislali po prvý raz v Opere SND

Dramaturgička Darina Abrahámová sa pýta poľského režiséra, ktorý je Slovák…

 

Pokračujeme v úvahách o súčasnej dráme a v myšlienkach na čerstvú premiéru Činohry SND. Skúsenosti so súčasnou drámou ovplyvňuje najmä prax. 

Štvorec je slobodná zóna, kde vládne dôvera a starostlivosť o iných. V nej máme rovnaké práva a povinnosti bez rozdielu.

  

Ing. Vladimír Antala sa narodil v Bratislave 13. októbra 1955. Po štúdiu na gymnáziu ukončil Vysokú školu ekonomickú – fakultu ekonomiky a riadenia.

Slovenské národné divadlo je štátna príspevková organizacia Ministerstva kultúry SR

Partneri

Generálny partner

Generálny mediálny partner

Mediálny partner premiér

Partneri

Partneri premiér

Oficiálna minerálna voda pre SND

Hlavní mediálni partneri

Mediálny partner detských predstavení