Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Partner Baletu SND
Logo partnera - TKEJ
Logo partnera - logo-stk_hradok

Mediálni partneri Baletu SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - opera_slovakia

Okno do baletu

OTVÁRAME OKNO

Balet SND túto sezónu prichádza s novým projektom, sériou diskusií pred predstaveniami pod názvom Okno do baletu.

V diskusii s tvorcami a divákmi predstavíme inscenáciu z repertoáru Baletu SND a zaujímavosti s ňou spojené. Ponúkame vám príležitosť bližšie sa zoznámiť s osobnosťami baletu a s procesom jeho tvorby, pomocou neformálneho rozhovoru „otvoriť okno“ a nazrieť do uzatvoreného sveta, akým sa balet môže zdať.

Prvé Okno do baletu otvoril riaditeľ Baletu SND Jozef Dolinský ml. v stredu 25. januára 2017 o 18.00 hod. v Salóniku historickej budovy SND pred predstavením BESS – Pocta Rudolfovi Labanovi. 

O baletnej tvorbe a profesiách s ňou súvisiacich odvtedy na diskusiách s divákmi hovorili dramaturgička Baletu SND Eva Gajdošová, choreografka Šárka Ondrišová, inšpicientka Ingrid Murčeková-Kačiaková, baletný majster Igor Holováč, skladateľ Peter Groll a dirigent Peter Valentovič.

Tešíme sa na vás pri najbližšom Okne do baletu na Medzinárodný deň tanca v sobotu 29. apríla 2017 o 18.00 hod. v Clube Opera v novej budove SND pred predstavením Nižinskij – Boh tanca. Hosťami budú tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková, dramaturgička Baletu SND Eva Gajdošová a korepetítor Mário Richter, moderuje Katarína Zagorski.

Okno do baletu je otvorené vždy raz do mesiaca hodinu pred vybraným predstavením Baletu SND v Salóniku historickej budovy alebo v Clube Opera v novej budove SND.

Plánované diskusie:
25. 1. BESS – Pocta Rudolfovi Labanovi, Salónik HB
16. 2. Slovenské tance – Životy svetiel, Club Opera NB
22. 3. Giselle, Salónik HB
29. 4. Nižinskij – Boh tanca, Club Opera NB
14. 5. Romeo a Júlia – Tak ako včera..., Club Opera NB
28. 6. Spiaca krásavica, Club Opera NB

Vstup na všetky diskusie je voľný.

Organizátorom projektu je Balet SND.