Zájazd činohry do Bruselu

V sezóne zásadného výročia sa Činohra SND vydá na cesty do zahraničia. Inscenáciu Nepolepšený svätec o katolíckom disidentovi Silvestrovi Krčmérym, ktorú s úspechom uvádzame už tretí rok, uvidia diváci 27. februára 2020 v divadle (Théâtre Marni) v belgickom Bruseli.

Hra Ľubomíra Feldeka Nepolepšený svätec alebo Vy máte v rukách moc, my pravdu, v dramaturgii Petra Kováča, je dôležitým svedectvom o dejinách našej krajiny, dramatickým, a predsa poetickým priblížením osudov v totalite i posolstvom o sile viery, pravdy, odvahy a nezlomnosti. Živá viera Silvestra Krčméryho mu pomohla prekonať dnes takmer až neuveriteľné spôsoby mučenia, vďaka nej sa „nepolepšil“, nezradil sám seba, ale naopak – obstál. V réžii Kamila Žišku vznikla inscenácia ktorá sa dotýka divákov bez ohľadu na vierovyznanie, lebo jej podstatou je osud človeka v takých životných okolnostiach, ktoré nechceme opakovať a zažiť.

Hosťovanie je dôležitou súčasťou programu nielen pre zahraničných Slovákov, ale je aj reprezentáciou nášho umenia vo svete. Súčasťou tímu počas hosťovania bude aj generálny riaditeľ SND Peter Kováč a autor Ľubomír Feldek.