Home

Drama
Drama
The new SND building - Drama hall
In sales
today at 16.00h
Embers
Drama
Drama
The new SND building - Studio
In sales
today at 19.00h
Velvet Legacy
Opera
Opera
Concert,
The historical SND building
In sales
19.11. at 19.00h
A Tale of a Happy End
Opera
Opera
The historical SND building
In sales
21.11. at 11.00h
Don Quixote
Ballet
Ballet
Verejná generálka (en),
The new SND building - Opera and Ballet hall
In sales
21.11. at 18.00h
Don Quixote
Ballet
Ballet
Première,
The new SND building - Opera and Ballet hall, Y-VIP
In sales
22.11. at 19.00h

News

Milí rodičia, starí rodičia, tety a strýkovia, jednoducho všetci, ktorým záleží na tom, aby predovšetkým tí najmenší dostali na záver roka darček, ktorý bude mať trvalú hodnotu.

V súvislosti s dnešnou výzvou (13. 11.

V rámci Noci divadiel vás v sobotu 16. 11. 2019 o 19.00 h v alternatívnom priestore skúšobného javiska čaká Noc s Operným štúdiom SND.

V Balete SND sa stretli tvorcovia nového pôvodného baletu Majster a Margaréta alebo diabol v Moskve, ktorý napísal Peter Breiner na motívy románu Michaila Bulgakova.

Premiérou Baletu SND, ktorá umocní význam storočnice, bude aj vrcholné dielo svetovej baletnej literatúry 20.

Osobnosti po 30 rokoch spomínajú na November 1989. Tieto texty a úvahy sa tematicky viažu i k novej inscenácii v Činohre SND s názvom Dnes večer nehráme.

V Činohre SND budeme hostiť vzácne podujatie. A to dokonca v slávnostný deň. Práve na 30. výročie Nežnej revolúcie, 17.

Na ideály Nežnej revolúcie – unavení problémami súčasnosti – akosi zabúdame. V histórii to bolo neraz práve umenie, ktoré cez katarziu dokázalo ľudí inšpirovať k zmene.

Hra Celé zle, samozrejme, neprináša ani závažnú satiru a nedonúti nás ani k hlbokému zamysleniu sa nad stavom súčasného sveta.

Inscenácia Cudzô má svoju októbrovú premiéru úspešne za sebou. Do Činohry SND tak pribudol titul určený predovšetkým mladým ľuďom. Teda každému, kto má 13 až 16 rokov.

Po úspešnej premiére a prvých reprízach opery Hoff mannove poviedky si do konca roka môžete opäť pozrieť toto nevšedné dielo francúzskeho majstra nielen „ľahkej“ múzy.

Vedenie Opery SND zaradilo do programu na 3. a 4. decembra 2019 v novej budove SND koncerty pre celú rodinu, tematicky zamerané na sviatok svätého Mikuláša.

Riaditeľ Opery SND Rastislav Štúr sa v týchto dňoch dožíva životného jubilea 50 rokov, aj preto sme sa s ním porozprávali o jeho doterajšej umeleckej kariére, ako aj nenaplnených manažérsky

Potleskom postojačky a viacnásobným bravó pred vypredanou Sálou opery a baletu v novej budove SND sa skončil výnimočný koncert Pavla Bršlíka a jeho hostí.

Úspešný román Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha od renesančného autora Miguela de Cervantesa inšpiroval mnohých režisérov a choreografov.

Výnimočný slovenský tanečník, sólista baletu Slovenského národného divadla, choreograf, baletný majster a pedagóg Jozef Dolinský sa dožíva okrúhleho jubilea osemdesiatich rokov.

SND sa stane hostiteľom svetovej premiéry nevšedného divadelného projektu.

O fungovaní a postupnom modernizovaní Činohry SND v 30. rokoch, ale i v kontroverznom období vojnovej republiky hovorí divadelný historik a teatrológ Karol Mišovic

Český režisér Viktor Šulc pôsobil v Bratislave od sezóny 1932/1933 ako umelecký šéf a režisér českej Činohry SND.

Popri českých spevákoch, pre ktorých bola Opera SND len prestupovou stanicou na významné české operné scény, a popri postupne sa rozrastajúcej galérii slovenských operných spevákov osobitnú

Noc divadiel je európske podujatie, ktoré prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí.

Dlhoočakávaná chvíľa sa stala skutočnosťou. Mimoriadna udalosť, ktorú nemá príležitosť zažiť každá generácia – 14.

K Opere SND po dlhé roky patrí zanietená zbormajsterka a skladateľka Nadežda Raková, ktorá nedávno oslávila polookrúhle životné jubileum.

Jedným z cieľov umeleckej koncepcie riaditeľa Opery SND Rastislava Štúra je ponúknuť návštevníkom rôznorodé a dramaturgicky zaujímavé koncerty, oslovujúce aj širšie spektrum záujemcov tohto

Udalosti, ktoré sa v novembri 1989 udiali, a ich výskum, debaty s hercami otvorili počas skúšobného procesu inscenácie Dnes večer nehráme veľkú šírku tém.

Divadelný ústav pripravil pri príležitosti 30. výročia demokratickej zmeny v našej spoločnosti putovnú výstavu s názvom Nežná ’89... revolúcia, ktorá sa začala v divadle.

Hru Celé zle (The Play That Goes Wrong) uviedla pred šiestimi rokmi vo svetovej premiére divadelná spoločnosť Mischief.

Nová premiéra v Modrom salóne Cudzô vznikla v rámci medzinárodného projektu Young Europe III pod hlavičkou ETC (Európskej divadelnej konvencie).

Don Quijote v baletnom spracovaní Mariusa Petipu patrí bezpochyby k najobľúbenejším baletným dielam 19. storočia.

Sú ambiciózni a otvorení novým výzvam. V snahe o dokonalosť každý deň od rána tvrdo pracujú.

Balet SND chystá v jubilejnej sezóne reprezentatívnu publikáciu, v ktorej chce predstaviť súčasných členov súboru prvej scény.

Reprezentatívna monografia Jozef Ciller. Čítanie v mysli scénografa (Bratislava: Culture Positive, 2019. 304 s.) sa zaoberá celou doterajšou tvorbou prof.

Situáciu v činohre v prvom desaťročí existencie Slovenského národného divadla približuje divadelný historik a kritik Karol Mišovic.

Sociológovia umenia svorne priznávajú, že medzi kvalitou a popularitou diela je často skôr nesúlad než zhoda.

Tento rok sme si pripomenuli 150. výročie narodenia významnej osobnosti, ktorá stála pri zrode slovenského baletu.

Storočnica legendárneho umelca a recitátora

Niekedy na jeseň v roku 1984 som v opernom štúdiu Vysokej školy múzických umení pripravoval svoju prvú samostatnú inscenáciu – Bizetovu operu Doktor Mirakel.

Slovenské národné divadlo nezabúda ani na najmladšiu generáciu. Už 100 rokov je SND súčasťou našej spoločnosti.
Asociácia súčasného divadla 17. septembra oznámila nominácie na Divadelné ocenenia sezóny – DOSKY 2019, ktoré vstúpili už do 24. ročníka.
1. Organizátor Súťaže:
 
Organizátorom Súťaže s názvom „Divadlo o 100 rokov" (ďalej len „Súťaž") je
 
Slovenské národné divadlo

Operné scény vo svete sa v poslednom období nevyhýbajú koncertom operných árií známych speváckych osobností, čím obohacujú program a v neposlednom rade popularizujú operné umenie.

Národná opera Eugena Suchoňa Krútňava sa vracia do repertoáru Opery SND pri výnimočných príležitostiach.

Hoffmanove poviedky patria ku skvostom hracích plánov svetových divadiel a zaraďujú sa do dramaturgických plánov väčšinou, ak je k dispozícii invenčný režisér, hlavný protagonista a prípad

Ešte pred začiatkom skúšobného obdobia autorskej inscenácie Dnes večer nehráme, teda v čase zberu materiálov a ich prepisov, sme sa s režisérom Jiřím Havelkom zaoberali tým, prečo sa vlastn

Slovak National Theatre is a state-subsidised organisation of the Slovak Ministry of Culture.

Partners

General partner of SND

General media partner

Media Partner Premier

Partners

Partners of the Opening Nights

Products partners

Official mineral water for SND

Major media partners

Media partner of children's performances