Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS
Martin Gyimesi

Martin Gyimesi

Opera / Umelecký súbor / Sólisti - interní / Tenor

Fotogaléria


 

VIDEO:

 

 

 


Jeho prvé dotyky s hudbou sa spájajú s dvanásťročným účinkovaním v Bratislavskom chlapčenskom zbore (1989 – 2001; zbormajsterka Magdaléna Rovňáková). V tom istom období (1989 – 1997) sa venoval hre na zobcovej flaute a altsaxofóne. V roku 2001 získal tretie miesto na medzinárodnej speváckej súťaži Chanson Francaise v chorvátskom Splite.

V rokoch 2005 – 2011 študoval na Konzervatóriu v Bratislave odbor operný spev u Gurgena Ovsepiana, neskôr (2011 – 2012) navštevoval VŠMU v Bratislave v speváckej triede Ľubice Rybárskej.

Ešte počas štúdií na konzervatóriu účinkoval na bratislavskej Novej scéne (pôvodný slovenský muzikál František z Assisi) a stal sa členom speváckeho zboru Opery SND, kde postupne začal dostávať aj menšie sólistické príležitosti. Na pravidelné sólistické vystúpenia ho angažovala Štátna opera v Banskej Bystrici (Fedora, Eugen Onegin, operety Indigo, Cigánska láska). V roku 2011 sa stal členom koncertného zoskupenia Ovsepianovci, o rok neskôr dostáva ponuku zúčastniť sa na koncertnom uvedení slovenskej opery 66 sezón od Marka Piačeka.

V roku 2013 Martin Gyimesi získal angažmán v sólistickom ansámbli Opery SND. Pod taktovkou F. Haidera interpretoval postavu Dona Riccarda v koncertnom naštudovaní Verdiho opery Ernani. Do jeho repertoáru v SND zakrátko pribudli ďalšie postavy: Nemorino z opery Nápoj lásky (G. Donizetti), Tamino z Čarovnej flauty (W. A. Mozart), Don Ottavio (W. A. Mozart, Don Giovanni), Malcolm (G. Verdi, Macbeth), Edmondo (G. Puccini, Manon Lescaut), Alan Campbell v opere Dorian Gray od súčasnej slovenskej skladateľky Ľubice Čekovskej, ale aj Ismael z Verdiho Nabucca, Bruno v Belliniho Puritánoch, Tybalt v Gounodovej opere Romeo et Juliette, Gróf Almaviva (Rossini, Barbier zo Sevilly) či Ferrando (Mozart, Così fan tutte).

V roku 2014 účinkoval tento mladý tenorista na open air festivale Viva Verdi, kde sa predstavil ako Delil vo Verdiho opere Giovanna d´Arco.Almaviva
Gioacchino Rossini: Barbier zo Sevilly

Tamino
Wolfgang Amadeus Mozart: Čarovná flauta

Don Ottavio
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni

Almaviva
Gioacchino Rossini: Figaro sem, Figaro tam

Malcolm
Giuseppe Verdi: Macbeth

Tamino
Wolfgang Amadeus Mozart: O čarovnej flaute a iných kúzlach

Bronio
Oskar Nedbal: Poľská krv

Sopeľ
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov: Sadko

Gherardo
Giacomo Puccini: Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi

Tinca
Giacomo Puccini: Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi

Belmonte
Wolfgang Amadeus Mozart: Únos zo serailu


Newsletter

Vstupenky

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

nedeľa, 19. 11. 2017, 17:00

Voci da camera

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,85%

záleží od titulu predstavenia
26,18%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,51%

zaobídem sa i bez nich
23,46%

Počet hlasujúcich: 32452